Ankara Hindi Bayii - Bilpagida Ankara Hindi Bayii

Ankara Hindi Bayii - Bilpagida Ankara Hindi Bayii

Ankara Hindi Bayii - Bilpagida Ankara Hindi Bayii olarak sektöründe lider olarak hizmet vermektedir. Hindi bayisi olarak Ankara genelinde tüm semtlere bölgelere hindi bayiliği hizmetimiz bulunmaktadır.

 ANKARA HİNDİ BAYİİ - BEYPİLİÇ ANKARA HİNDİ BAYİSİ

Ankara Hindi Bayii olarak sizlere hindi'nin tanıtmını yapmak isteriz ; Hindi kolesterolü düşük proteini yüksek olan çok iyi bir protein kaynağıdır. Günlük beslenme için henüz hak ettiği noktayı yakalayamayan ve yeni yılda popüler olan bir üründür. Birçok otel ve restoranlarda hindi tüketimi fazladır.

Hindi eti, besin değerinin yüksek olmasından yağ ve kolesterol içeriğinin düşük olması, çeşitli ürünler ile işlenere lezzeti ile dünyada birçok kişi tarafından tercih edilen et türüdür. Kırmızı et ve tavuğa nazaran daha yüksek protein içermesi ve yağ oranının düşük olması, B1 ve B2 vitaminleri bakımından da zengin olması özellile B grubu vitaminlerden olan niasin kalp damar hastalıklarının önüne geçilmesi adına önemli bir gıdadır.

"Amerikada yapılan araştırmalar niasinin kolesterolü düşürmede ilaçlar kadar önemli bir rol oynadığını tesbit etmişler ve günlük 2-3 gram niasin alınmasının kötü kolesteroü 20-30 düşürdüğü iyi kolesterol oranını ise yüzde 20-35 arttırdığı sonucu elde edilmiştir."

Hindi etinin yağ oranı düşüktür. Hindi eti, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, kalp sağlığını korumaya yardımcı oluyor ve mutluluk hormonu salgılanmasını sağlıyor.

Hindi etini hem yağ hem de kolesterol açısından diğer etlerden daha düşük içeriğe sahipken, tavuk ve sığır etinden daha fazla protein içeren daha ekonomik bir protein kaynağıdır.

Düşük yağ oranı ile hindi eti kalp dostudur. Sodyum içeriğinin düşük olması sebebi ile de diyetler için de hindi eti aslında çok uygun bir gıda türüdür.

Hindi Eti Zihni güçlendiriyor, kansızlığa iyi geliyor. Besini mevcut enerjiye dönüştürmeyi kolaylaştıran vitaminler ve mineraller açısından hindi eti olduça zengindir. Magnezyum, kalsiyum ve çinko mineralleri sağlıklı bir gıda türüdür.

Bir porsiyon hindi eti günlük b12 ihtiyacını karşılayabilmektedir. B12 vitamini hücre gelişimi ve kırmızı kan hücrelerinin çoğalmasını sağlayara kansızlığı önlemektedir.

Piliç ve hindi eti , A vitamin grubundan gelen retinol, alfa ve beta karotenler ve lisopen zenginidir. Tüm bu maddeler, sağlık bir göze sahip olabilmeniz için gereli besinlerdir.

Piliç eti ve hindi etinde, metabolik performansı etkileyen gerekli mineral olan selenyum bolca bulunmaktadır. Bir başka değişle; insan vücudundaki tiroid, hormon, metabolizma ve immün (bağışıklık) fonksiyonlarını etkiler, düzgün çalışmalarının sağlar. Ankara Hindi Eti Bayii 'si olarak Bilpagıda olarak sizlere en iyi hindi etini tahsis etmekten mutluluk duyarız.

23 51
İnönü Mah. 1749. Cad. No:19 Yenimahalle/Ankara
+90 312 397 2005
© Bilpa. 2017 tüm hakları saklıdır.
FacebookTwitterinstagram