Tavuk etinin sağlıklı Beslenme için önemi

Tavuk etinin sağlıklı Beslenme için önemi

" Tavuk Etinde B12, B6, B2 Vitaminleri bulunur. Sindrim sorunu olan kişilerin protein ihtiyacını tavuk etinden almaları son derece yararlıdır "

Tavuk eti , sağlıklı ve dengeli beslenme, zihinsel ve bedensel gelişim için tüketilmesi gereken hayvansal protein kaynakları açısından önemli bir yer almaktadır.

Tavuk Etinin Faydaları

Tavuk eti proteinleri, insan beslenmelerinde önemli olan ve gerekli olan amino asitleri yeterli ve dengeli miktarda barındırmaktadır. Günümüzde ölüm nedenlerin başarında gelen koroner kalp hastalıkklarından korunmanın en önemli yolu doymuş yağ asitlerince zengin yağların tüketiminden kaçınmaktadır. Tavuk etinde doymamış yağ asitleri oranı kırmızı ete göre daha yüksek olduğundan, tavuk etinden zengin beslenme düzeninde kolesterol seviyesinin çok düşük olduğu ve ateroskleroz (damar sertliği) riskini minimuma azaldığı saptanmıştır.

Tavuk Etinde Hangi Vitaminler Var?

Tavuk eti hayvansal protein kaynağı olmasının yanında , içerdiği bazı mineraller yönünden de sağlıklı beslenme için çok önemli bir gıda maddesidir. Tavuk etinde sodyum içeriği de çok düşüktür.  Bu sebeple , tansiyon hastaları için önemli olan düşük sodyumlu diyetlere son derece uygun bir besin kaynağı olup B2, B6, B12 gibi vataminlerce de oldukça zengindir.

Tavuk Eti'ni Nerden Temin Edebilirim?

Bilpa Gıda olarak Tavuk etinde gerçekten çok özenerek Beypiliç Ankara Bayi olarak hizmet sağlamaktayız. Bilpa Gıda Tavukçuluk sektöründe Beypiliç'in Ankara Bayisi olarak Türkiye'nin en güzel kaliteli, tavuklarını sizler için halk ile buluşturuyor. Bu leziz tavukları tüketmek de siz değerli tüketicilerin tercihi oluyor.

Tavuk etininin enerji değerinin düşük olması, liflerinin kısalığından dolayı kolay çiğnenebilir ve kolay sindirilebilir olması özellikle çocuk ve yaşlıların beslenmesinde  önemli bir yer oynar. Beslenme stratejileri'nde önemli bir yer almaktadır.

23 51
İnönü Mah. 1749. Cad. No:19 Yenimahalle/Ankara
+90 312 397 2005
© Bilpa. 2017 tüm hakları saklıdır.
FacebookTwitterinstagram